вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nieadekwatnie zabezpieczone ogrodzenia z drewna błyskawicznie się eksploatują oraz mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny czar i cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie warto poznać sposoby konserwacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy zacząć od poprawnego i skrupulatnego przygotowania materiału na płot, bo od tego uzależniony jest wynik finalny własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony oraz dekoracji płotów z drzewa istotne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Podczas gdy ochronimy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, należy nanosić kolejne preparaty, jakie konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy utrzymać naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od środka, ale nie stworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu asekuruje płot przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im mnóstwo uwagi i troski.

Całkowicie inaczej jest w wypadku ogrodzeń plastikowych. Ów model ogrodzeń jest w całości odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji w związku z tym dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий